İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İĞDAŞ
Başakşehir Belediyesi
Küçükçekmece Belediyesi

Petek Tesisat Bakımı

PETEK TESİSAT BAKIMI

Kalorifer tesisatı zaman içerisinde sürekli ısınıp soğuması ile çamurlaşma ve yosunlaşma oluşmaktadır. Bu çamur ve yosun tabakası zamanla radyatörlerinizin ve tesisat borularınızın dibine çökmektedir. Bu durumda kombiniz peteklerdeki suyu dolaştırmakta zorlanacak ve petekleriniz eskisi kadar ısı vermemeye başlayacaktır. Kalorifer tesisatınız 3 seneyi geçmiş ise tesisatınız bu saydığımız nedenlerden dolayı risk altındadır. Önemli olan bir başka konu ise bu şekilde randımansız çalışan tesisatınızın doğalgaz faturanızı yükselttiğidir.

Tesisat temizliği nasıl yapılmalıdır

Tesisat temizliği demek kalorifer suyunun boşaltılıp geri doldurulması demek değildir. Bu işlemin özel bir makine ve tesisat kimyasalı ile yapılması gerekmektedir. Tesisatınıza bağlanan makine peteklerinizin içerisindeki suyu hızlı bir şekilde dolaştırmakta ve içerisine konan kimyasal madde de petek ve tesisatın dibine çökmüş tortuları sökmektedir. Ancak bu şekilde verimli bir tesisat temizliği yapılabilmektedir.

Kirecin peteklere zararları nelerdir!

  1. Tesisatta oluşan kireç izolayson etkisi yapar. 1 mm kalınlıktaki kireçtaşı doğalgazın yaklaşık %10 fazla harcanması anlamına gelir.
  2. Tesisatın tıkanmasına neden olur. Bunun sonucunda tesisat borularınızın ve peteklerinizin kısa zaman içinde yenilenmesi gerekir.

KALORİFER PETEKLERİNİZİ VE TESİSATINIZI ÖZEL CİHAZ VE KİMYASAL İLAÇLARIMIZLA UZMAN PERSONEL EŞLİĞİNDE VE EV ICERSINDE TADILAT GEREKTIRMEDEN TEMİZLEYEREK DOĞALGAZ FATURALARINIZDA %10 İLE %30 ARASINDA TASARRUF SAĞLIYORUZ.

 

Petek Tesisat Bakımı
Termostatik Vana Kombi Servis
Kombi Şatış Servis

 

AKS 2010 Acele Kombi Servisi
Sitemizde ve duyurularimizda ismi gecen logo ve markalar ilgili firmanin tescilli markasidir. Biz bu markalara teknik servis hizmeti vermekteyiz