İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İĞDAŞ
Başakşehir Belediyesi
Küçükçekmece Belediyesi

Anasayfa
   Haberler

Hangi illerde doğalgaza zam geldi?

Hangi illerde doğalgaza zam geldi?

Sekiz yılını dolduran doğalgaz dağıtım bölgelerinde pahalı altyapı yatırımları sebebiyle tarifeler değişiyor. İşte Doğalgaza zam yapılacak şehirler...

Sekiz yılını dolduran şehir içi dağıtım bölgelerinde fiyat artışlarının yaşanması, yatırımlara bağlanıyor. Doğalgaz dağıtım sektörü temsilcileri konuyla ilgili Zaman’a yaptıkları açıklamada, dağıtım şirketlerinin şehir içi şebekeleri için büyük yatırımlar yaptığı bilgisini verdi. 

Aynı kaynaklar konuya şöyle açıklık getirdi: “Özel şirketler altyapı yatırımlarına son derece kaliteli malzeme kullandılar. Ve birçok şirket ihaleleri sıfır veya düşük kârla kazandılar. Burada şirketlerin hedefi ve planlamaları 8 yıl sonrası içindi. Bu süre sonunda tarifeler olması gereken düzeye çıkacak ve şirketlerin asıl kârlılığı bu süre sonunda başlayacaktır. Yatırımların dönüşü de bu süre sonunda gerçek anlamda başlayacak.”

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun, 8 yılını dolduran şehir içi doğalgaz dağıtım şirketlerinin tarifelerini yeni metodoloji kapsamında hesaplamaya devam ediyor. Yeni yöntem uyarınca bugüne kadar 8 bölgede doğalgaz tarifeleri (tüketim miktarları esas alınarak) yeniden belirlendi. 

Yeni ‘metodoloji’ ile yapılan güncelleme, doğalgaz fiyatlarında değişik oranlarda artışa yol açtı. Yetkililer, bu yıl sonuna kadar 9 bölgenin daha doğalgaz tarifelerinin yeni metodoloji uyarınca hesaplanacağını belirterek, “Bu bölgelerle ilgili hesaplamalar yapılacak. Bazılarında artış olabilir. Bu metodoloji gereği oluşan bir durum.” değerlendirmesini yaptı.

Düzce'de yaklaşık yüzde 8

Balıkesir'de yüzde 6

Sivas'ta yüzde 5 oranında doğalgaz fiyatları arttı. Bu illerin dışında doğalgaz fiyatlarının değiştiği iller şöyle:

Konya

 Kayseri

Eskişehir

Erzurum

Bursa

Yıl sonuna kadar 9 bölgenin daha doğalgaz tarifeleri yeniden hesaplanacak. Yetkililer, hesaplamaların ardından süresi dolan bölgelerde fiyat değişikliği yaşanabileceği bilgisini verdi.

 

 

http://www.ekofinans.com/hangi-illerde-dogalgaza-zam-geldi-g21689,-p1.html
 

Kombi Şatış Servis
OCAK FLEXİ
Termostatik Vana Kombi Servis

 

AKS 2010 Acele Kombi Servisi
Sitemizde ve duyurularimizda ismi gecen logo ve markalar ilgili firmanin tescilli markasidir. Biz bu markalara teknik servis hizmeti vermekteyiz