İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İĞDAŞ
Başakşehir Belediyesi
Küçükçekmece Belediyesi

Anasayfa
   Haberler

İstanbul'da bir günde ikinci doğalgaz faciası

02 Ocak 2013 - 18:55

 Milliyet.com.tr

İstanbul'da bir günde ikinci doğalgaz faciası... Üç kişi öldü...

Fatih Horhor Caddesi’nde bir ikamette meydana gelen gaz sızıntısından zehirlenen yabancı uyruklu 3 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin Türkiye'de polislik eğitimi alan Libya vatandaşı polis oldukları ortaya çıktı.

 İbrahim AKTÜRK/İSTANBUL-DHA

 Olay Fatih Aksaray Horhor Caddesi Yeniorta Sokak 13 numarada bulunan binanın 2. katında meydana geldi. İddiaya göre, 3 kişi doğalgazdan sızan karbon monoksitten zehirlenerek yaşamını yitirdi. Olay yerine polis itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hayatını kaybeden yabancı uyruklu 3 kişinin Türkiye'de polislik eğitimi alan Libya vatandaşı polis oldukları ortaya çıktı.
 
 
“YABANCILARA KİRAYA VERMİŞLER"
 Mahalle sakinlerinden Ahmet Konuklu “Bu daireyi yabancılara vermişler. O sırada sanırım uyuyorlarmış doğalgazdan sızan karbon monoksitten dolayı uyanamamışlar. Komşular fark ediyor. Daha sonra polise haber verildi. Polis, 3 kişinin cansız bedenini içerde buldu. O evde 5 kişi kalıyormuş. Ancak o sırada dairede 3 kişi varmış. Öğrenci olduklarını duydum" dedi.
 
BİNA TADİLATTAYMIŞ
Binanın onarım aşamasında olduğunu söyleyen Konuklu, “Bu evde tadilat yapıldı. Onarımı bittikten sonra öğrencilere kiraya verilecekti. Zaten tadilat bitmedi. İçerde tadilat devam ediyor" diye konuştu.
 Sokakta esnaf olan bir vatandaş ise, “Buraya geldiğimizde ölenlerin arkadaşları buradaydı. Polislere arkadaşlarının evde öldüğünü söylediler" dedi. Polis ve İGDAŞ ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.
 
İGDAŞ'TAN AÇIKLAMA
 
İGDAŞ, akşam saatlerinde Fatih'te meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği doğalgaz zehirlenmesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. "Yabancı uyruklu olduğu iddia edilen 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi : 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede doğalgaz sözleşmesinin bir önceki kullanıcı tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde fesih (iptal) edildiği, sayacın mühürlenip kelepçelendiği, ancak sayaçtaki mührün sökülerek kelepçenin kırıldığı ve doğalgazın kaçak kullanıldığı belirlenmiştir. İlk incelemelere göre tesisatta projeye aykırı bir durum olmadığı da tespit edilmiştir. Ölümler ile ilgili kesin sonuçlar olay yeri inceleme ekiplerinin detaylı araştırmaları sonucunda ortaya çıkacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Saygılarımızla


http://gundem.milliyet.com.tr/istanbul-da-bir-gunde-ikinci-dogalgaz-faciasi-uc-kisi-oldu-/gundem/gundemdetay/02.01.2013/1650317/default.htm

klima
Termostatik Vana Kombi Servis
Kombi Şatış Servis

 

AKS 2010 Acele Kombi Servisi
Sitemizde ve duyurularimizda ismi gecen logo ve markalar ilgili firmanin tescilli markasidir. Biz bu markalara teknik servis hizmeti vermekteyiz